τένις

Αδάμαστος Τίιμ

Το πρώτο Γκραν Σλαμ της εποχής του κορονοϊού ολοκληρώθηκε βουτηγμένο στη σιωπή των άδειων εξεδρών. Οι φίλαθλοι στο «Αρθουρ Ας», εχασαν την ευκαιρία...
ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
Νοκ άουτ η Κένιν
Αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Αμερικανικού Οπεν η Σοφία Κένιν μετά από την ήττα της με 2-0 σετ από την Ελίζ Μέρτενς.
Την κοίταξε στα μάτια...
Την ήττα από την Σερίνα Γουίλιαμς με 2-1 σετ γνώρισε η Μαρία Σάκκαρη με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του Αμερικανικού Οπεν.
Η Σάκκαρη στις «16», ο Τσιτσιπάς νοκ άουτ ύστερα από... μαραθώνιο
Στους «16» του Αμερικανικού Οπεν η Σάκκαρη με αντίπαλο τη Σερίνα Ουίλιαμς. Από τον Μπόρνα Τσόρις αποκλείστηκε ο Τσιτσιπάς μετά από αγώνα 4,5 ωρών.
Αποκλείστηκε ο Τζόκοβιτς για το μπαλάκι που έριξε σε επόπτη
Ο στιγμιαίος εκνευρισμός του κορυφαίου τενίστα στον κόσμο, Νόβακ Τζόκοβιτς, δεν του επιτρέπει να διεκδικήσει τον τίτλο στο US Open.
Θριαμβευτική πρόκριση της Σάκκαρη στις «16» του US Open
Πιο εύκολα από ό,τι ενδεχομένως φανταζόταν, η Μαρία Σάκκαρη νίκησε με 2-0 σετ την Αμάντα Ανισίμοβα, παίρνοντας, για πρώτη φορά στην καριέρα της, το εισιτήριο για τον 4ο γύρο του μεγάλου τουρνουά.