16°C 16.3°C / 16.3°C
    88%

Super League 1

Ο πρωταθλητής είναι γυμνός

Χρειάστηκαν τρία δαιμονισμένα λεπτά για να καταφέρει ο Αρης να νικήσει τον Ολυμπιακό με 2-1 και να πανηγυρίσει την 3η του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.
Σφράγισε την παραμονή
Η Λαμία ήταν η μεγάλη κερδισμένη της ψυχοφθόρας διαδικασίας των μπαράζ για το τελευταίο εισιτήριο της νέας Super League 1 απέναντι στη Βέροια.
Βήμα παραμονής
Η εμπειρία και η ποιότητα ορισμένων παικτών της Λαμίας ήταν τα στοιχεία που έγειραν καταλυτικά την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας στο πρώτο από τα δύο μπαράζ για το τελευταίο εισιτήριο της νέας Super League 1.
Πήρε πίσω τους 6 βαθμούς ο Αρης με απόφαση του CAS
Ξανά στο παιχνίδι της διεκδίκησης για μία θέση στους ευρωπαϊκούς διαγωνισμούς ποδοσφαίρου ο Άρης, καθώς το Ανώτατο Αθλητικό Δικαστήριο της Λωζάνης (CAS), με μία απόφαση-δικαίωση, του επέστρεψε πόντους στη...
Την πόρτα της εξόδου έδειξε η ΑΕΚ στον Γιαννίκη
«Χρέη υπηρεσιακού τεχνικού της ομάδας μας αναλαμβάνει ο μέχρι σήμερα προπονητής της ΑΕΚ Β, Σωκράτης Οφρυδόπουλος, με συνεργάτη του τον Ηλία Κυριακίδη», αναφέρεται στην ανακοίνωση της ΠΑΕ ΑΕΚ.
Θεμέλιο παραμονής στη Ριζούπολη
Ο Ατρόμητος ξέφυγε, μετά τις αρχές της σεζόν, για πρώτη φορά, από τις δύο τελευταίες θέσεις, με την πολύ σημαντική νίκη στο ματς στη Ριζούπολη απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης.
«Πράσινη λάβα» έλιωσε την ΑΕΚ
Με ευρεία νίκη ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0 της ΑΕΚ και «κλείδωσε» με τον πλέον εμφατικό τρόπο την παρουσία του στα πλέι οφ του πρωταθλήματος.
Βολικό «μπλόκο» στο Αγρίνιο
Ο Παναιτωλικός ήταν ανώτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού όμως δεν κατάφερε να κατακτήσει τη νίκη απέναντι στον Βολο.
Ο Μεντόσα τού έβαλε τη... θηλιά στον λαιμό
Ο Παναθηναϊκός κατάφερε για πολλοστή φορά στο φετινό πρωτάθλημα να μην πάρει απολύτως τίποτα από ένα ματς που ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκειά του αι ηττήθηκε από τον Παναιτωλικό.
Βαθιά «ανάσα» για τον Ατρόμητο
Το γρήγορο γκολ του Ατρομήτου μόλις στο πρώτο λεπτό καθόρισε σε μεγάλο βαθμό την έκβαση του παιχνιδιού απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.
«Επνιξε» τον ΠΑΣ
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μάνταλο που μπήκε στο 67ο λεπτό του αγώνα ως αλλαγή, η ΑΕΚ πέτυχε μία σημαντική νίκη απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα σε μία προσπάθεια να ανακάμψει από τα αρνητικά αποτελέσματα.