Super League 1

Σεμινάριο VAR με... τηλεκριτική

Οι ειδικές αναφορές σε φάσεις που σήκωσαν συζήτηση στο ελληνικό πρωτάθλημα τις τελευταίες εβδομάδες ήταν αυτό που ξεχώρισε στο σεμινάριο VAR για τις...
ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ
Πώς να μείνει συγκεντρωμένος;
Ο Μπάρκας δεν έχει καταφέρει από τότε που είναι λίγο-πολύ βασικός στην ΑΕΚ να βρει μια περίοδο συνεχόμενων αγώνων που να παρουσιάσει σταθερότητα και να δώσει σε βάθος χρόνου αίσθημα ασφάλειας.
ΑΠΟΨΕΙΣ
Για να αποκτήσουν άλλο νόημα οι δύο πρώτες νίκες
Ο Ατρόμητος αρχικά είχε φέρει αποτελέσματα δυσανάλογα με την εικόνα και τη γενική αίσθηση που είχε αφήσει τις δύο τελευταίες αγωνιστικές περιόδους σε σύσσωμη την εγχώρια ποδοσφαιρική κοινότητα.
Άντεξε ο Παναιτωλικός στη Λαμία
Το τελικό 0-0 δεν άφησε ικανοποιημένους τους γηπεδούχους, οι οποίοι παραμένουν χαμηλά στη βαθμολογία. Ο Παναιτωλικός πανηγύρισε τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα.
Πέρασε και από την Τρίπολη ο ΠΑΟΚ, βύθισε τον Πανιώνιο ο ΟΦΗ
Ζορίστηκε, αλλά πέρασε (1-2) από μια έδρα όπου παραδοσιακά δυσκολεύεται ο πρωταθλητής ΠΑΟΚ. Στον αντίποδα ο ΟΦΗ, αν βρέθηκε πίσω στο σκορ, διέλυσε τον Πανιώνιο (4-1).
«Ατρόμητος» όνομα και πράγμα
Επιστροφή από την… κόλαση για τους Περιστεριώτες, οι οποίοι βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 στον Βόλο, όμως κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να φύγουν με ένα σπουδαίο τρίποντο (2-3).
Με τρίποντο «απέδρασε» η Ξάνθη από την έδρα του Παναθηναϊκού
Μπορεί ο Παναθηναϊκός να ήταν καλύτερος από την Ξάνθη στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, ωστόσο οι Ακρίτες δραπέτευσαν με τους τρεις βαθμούς.
Στα «μαλακά» ο Μελισσανίδης για τις διαμαρτυρίες του στο ντέρμπι
Ο Δημ. Μελισσανίδης είχε διαμαρτυρηθεί στο ημίχρονο του ντέρμπι ΑΕΚ-ΠΑΟΚ, προς τον Ελβετό διαιτητή του ματς, Στέφαν Κλόσνερ.
Απολογούνται κι εξηγούνται
Αύριο θα απολογηθεί στο πρωτοβάθμιο πειθαρχικό όργανο της Super League ο Δημήτρης Μελισσανίδης για όσα του καταμαρτυρά στο φύλλο αγώνα του ματς με τον ΠΑΟΚ ο Ελβετός διαιτητής Στέφαν Κλόσνερ.
Σούπερ ντέρμπι στο ΟΑΚΑ χωρίς νικητή
Ισόπαλοι στο 2-2 έμειναν ΑΕΚ και ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ με τις δύο ομάδες να προσφέρουν εξαιρετικό θέαμα σε ένα από τα πιο δυνατά και όμορφα ντέρμπι των τελευταίων ετών.
«Έσπασε το ρόδι» ο Παναθηναϊκός, συνέχισε τις υψηλές πτήσεις η Ξάνθη
Την πρώτη του νίκη στη φετινή Super League πέτυχε ο Παναθηναϊκός περνώντας με 0-1 από τη Νέα Σμύρνη. Εντυπωσιακή για ακόμη μία φορά η Ξάνθη, η οποία νίκησε με 3-1 τον Βόλο και παραμένει πολύ ψηλά στην κατάταξη.