super league

Στις καθυστερήσεις και με ανατροπή το τρίποντο για τον ΠΑΟΚ
Άλλη μια δύσκολη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσε ο «δικέφαλος» επικρατώντας του ΠΑΣ Γιάννινα στην Τούμπα με σκορ 2-1, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Super League.
Παραίτηση Γρηγορίου από την ΑΕΛ, μετά τις δηλώσεις Κούγια
Σε αναζήτηση προπονητή βρίσκεται η ομάδα της Λάρισας, μετά τη βαριά ήττα από την ΑΕΚ (4-1) και την αποχώρηση του Μιχάλη Γρηγορίου, ο οποίος παραιτήθηκε μετά τις δημόσιες δηλώσεις του Αλέξη Κούγια.
Ξανά στην κορυφή ο Άρης
Με το προσφιλές του σκορ ο Άρης επικράτησε του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο και έπιασε τον Ολυμπιακό στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Super League.
Ο Ολυμπιακός το ντέρμπι, ο Παναθηναϊκός τις... εντυπώσεις
Ένα γκολ του Φορτούνη στάθηκε αρκετό για να δώσει τη νίκη στον Ολυμπιακό απέναντι σε ένα Παναθηναϊκό που ήταν πολύ καλός στο δεύτερο ημίχρονο και έχασε κλασικές ευκαιρίες για να φέρει το ματς στα ίσα.
Τρία στα τρία ο ΠΑΟΚ με τον Γκαρσία στον πάγκο
Άλλη μια νίκη που τον φέρνει σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή πέτυχε ο ΠΑΟΚ, νικώντας τον Απόλλωνα Σμύρνης με 3-1, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής για τη Super League.
Πέρασε από την Κρήτη και έπιασε κορυφή ο Ολυμπιακός
​​​​​​​Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Super League αναρριχήθηκε ο Ολυμπιακός, μετά τη νίκη του με 1-0 επί του ΟΦΗ, στο γήπεδο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης».
Άλωσε το ΟΑΚΑ ο Ατρόμητος με δράστη τον Λάζαρο
Με ένα τέρμα του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ατρόμητος δραπέτευσε με νίκη από το ΟΑΚΑ, επικρατώντας με 1-0 του Παναθηναϊκού, ο οποίος επέστρεψε στα ανεπιτυχή αποτελέσματα.
Με πολύ κόπο ο ΠΑΟΚ λύγισε τον Παναιτωλικό
Σθεναρή αντίσταση αντιμετώπισε ο «δικέφαλος» στο Αγρίνιο απέναντι στον γηπεδούχο Παναιτωλικό, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Super League.
Ξανά μόνος στην κορυφή ο Άρης
Με το προσφιλές του σκορ (1-0) ο πρωτοπόρος Άρης επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης στο «Κλεάνθης Βικελίδης», σε παιχνίδι για την 7η αγωνιστική της Super League.
Πρώτη νίκη για τους «πράσινους» στη φετινή Super League
Έπρεπε να φτάσει η 7η αγωνιστική για να πανηγυρίσει ο Παναθηναϊκός το παρθενικό του τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα της Super League.
Έσπασε το ρόδι ο Παναθηναϊκός
Έπιασε κορυφή με οδηγό τον Χασάν
Σε... προσωπική υπόθεση μετέτρεψε ο Χασάν το ματς του Ολυμπιακού κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος στη Super League.