15°C 14.8°C / 14.8°C
    30%

ποδοσφαιριστές

Περίπατος για την πρωτοπόρο

Εμφατική η νίκη της Νάπολι με 4-0 επί της Σαμπντόρια που την έφερε ξανά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στο ιταλικό πρωτάθλημα.
Το βαρύ τίμημα της ανοικοδόμησης
Η ομάδα δεν έχει το δικαίωμα να χάνει τον προσανατολισμό της, ούτε έχει την πολυτέλεια για νέες διοικητικές παλινωδίες, καθώς και να άγεται και να φέρεται από την πίεση και τις αντιδράσεις.
Προσφυγή Ολυμπιακού κατά της κεντρικής διαχείρισης
Ο Ολυμπιακός κατέθεσε προσφυγή στο Διαιτητικό Δικαστήριο Ποδοσφαίρου, κατά της Super League και ενάντια στην απόφαση για κεντρική διαχείριση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων από τη σεζόν 2023-24.
Σήμερα κρίνεται του Αμραμπατ
Ο Μαροκινός αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο με τη Λαμία και σήμερα θα φανεί αν θα είναι διαθέσιμος για τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ.
Το «ΟΚ» του Βιεϊρίνια και η σιγουριά του Πασχαλάκη
Το θετικό για τον Λουτσέσκου και το τιμ του είναι ότι οι παίκτες του ΠΑΟΚ θα μπουν στον αγωνιστικό χώρο της Τούμπας το βράδυ της Κυριακής με ανεβασμένη ψυχολογία από τις τρεις σερί διαδοχικές νίκες.
«Φορτίζει» τον Τικίνιο
Ο Ολυμπιακός δεν σκέφτεται άλλο αποτέλεσμα από τη νίκη κόντρα στον Απόλλωνα με δεύτερο στόχο να ζεστάνει τον Βραζιλιάνο σέντερ φορ.
Η ΑΕΚ αλλάζει προσέγγιση
Στην ΑΕΚ νώθουν πιο διεκδικητικοί αγωνιστικά κι αυτό οδηγεί ήδη σε πιο επιθετική πολιτική κι εκτός αγωνιστικών χώρων.
Με αέρα πρωταθλήτριας
Οι Μιλανέζοι γύρισαν τον διακόπτη μετά το πρώτο ημίχρονο απέναντι στη Φιορεντίνα και πήραν μεγάλη νίκη με 3-1 σκορ.
Ο Σουάρες έσωσε την Ατλέτικο –ποιος θα σώσει την Μπαρτσελόνα;
Ο πρώην ποδοσφαιριστής της Μπαρτσελόνα Λουίς Σουάρες έχει αποδειχθεί πολύτιμη προσθήκη στην Ατλέτικο που νίκησε δύσκολα, αλλά δίκαια τη Χετάφε στο χθεσινό παιχνίδι.