20°C 20.2°C / 20.2°C
    59%

ΠΑΣ Γιάννινα

Ενας Αϊτόρ να τον πιεις στο ποτήρι!

Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός πέτυχε «αυθεντικό» χατ τρικ και έκανε πράγματα και θάματα στο 3-0 του «τριφυλλιού» απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα.
«Πέντε στα πέντε» και σταθερά στην κορυφή ο Παναθηναϊκός
Την μοναξιά της πρώτης θέσης εξακολουθεί να απολαμβάνει ο Παναθηναϊκός, που νίκησε (και) τον ΠΑΣ Γιάννινα στη Λεωφόρο με 3-0, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής στη Super League.
Μοιρασιά στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, επέστρεψε στις νίκες η ΑΕΚ
Με «λευκή» ισοπαλία ολοκληρώθηκε το μεγάλο ματς της 3ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Super League ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ.
Οσκαρ ατυχίας για τον Κόντε
Ο Πέδρο Κόντε όπως και πέρυσι στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής απέναντι στον Παναθηναϊκό, τραυματίστηκε εκ νέου (σοβαρά) στο γόνατο με την αρχική διάγνωση να κάνει λόγο για ρήξη χιαστού.
Ο «έφηβος» Ματιέ
Σαν το παλιό καλό γαλλικό κρασί, ο Ματιέ Βαλμπουενά ήταν ο παίκτης που τα έκανε όλα στο «Γ. Καραϊσκάκης» και οδήγησε τον Ολυμπιακό σε μια απαραίτητη νίκη με 2-0 επί του ΠΑΣ, στην πρεμιέρα του νέου...
Ποδαρικό με νίκη και… λίφτινγκ για τον Ολυμπιακό
Με σχεδόν ολοκληρωτικά αλλαγμένη σύνθεση οι ερυθρόλευκοι, πίεσαν, έκαναν ευκαιρίες και έκαμψαν την αντίσταση του μαχητικού ΠΑΣ, νικώντας με 2-0 στο Φάληρο.
Εκλεισε τη σεζόν με μια μικρή «εκδίκηση»
Λίγες μέρες μετά τη θριαμβευτική εξασφάλιση του ευρωπαϊκού εισιτηρίου κόντρα στην ΑΕΚ, ο Αρης ήθελε να στήσει το δικό του πάρτι, παρουσία και αρκετών οπαδών του στους «Ζωσιμάδες» και τα κατάφερε.
Νίκησε και αγωνιά η ΑΕΚ
Ξεπέρασε με 3-0 το εμπόδιο του ΠΑΣ, αλλά στην ουσία θέλει μόνο νίκη το Σάββατο με τον Αρη στη Θεσσαλονίκη για να βγει σίγουρα Ευρώπη.
Η ΑΕΚ έκανε το καθήκον της με ΠΑΣ και πάει για «τελικό» με τον Άρη
Μετά το τρίποντο κόντρα στην ομάδα των Ιωαννίνων, η Ένωση χρειάζεται μόνο νίκη στο «Κλεάθης Βικελίδης» για να διασφαλίσει το ευρωπαϊκό της μέλλον.
Mε ακραία πίεση η ΑΕΚ κόντρα στον ΠΑΣ
Σε περίπτωση επικράτησης της ΑΕΚ απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα θα γίνει η μοναδική ομάδα στη διαδικασία των πλέι οφ που θα έχει πάρει έξι βαθμούς από την ομάδα του Ηρακλή Μεταξά.
«Ζωγράφισε» τον τίτλο
Ενα γκολ-ζωγραφιά με διαγώνιο μονοκόμματο σουτ στην κίνηση του Λόπες στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων λύτρωσε τον Ολυμπιακό και του χάρισε μια σημαντική, κυρίως από ψυχολογικής πλευράς, νίκη με 3-2 επί του ΠΑΣ.