ΠΑΟΚ

Η σπαζοκεφαλιά Ντόουγκλας
Ο ΠΑΟΚ μπήκε από χθες σε ρυθμούς προπονήσεων, χωρίς οκτώ διεθνείς, με φόντο το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, όμως στο διάστημα της διακοπής έρχονται στο προσκήνιο υποθέσεις που αποτελούν εκκρεμότητες.
Ενας πρωταγωνιστής γεννιέται
Ο Κάλεντ Νάρεϊ, σε επτά ματς μετρά ήδη δυο γκολ και ισάριθμες ασίστ, είναι ψηλά και σε γεμίσματα στο πρωτάθλημα και κάθε ματς που περνά δείχνει ότι κουμπώνει ακόμη καλύτερα με την ομάδα.
Από δεκάρι, διεθνής στόπερ
Για το κέντρο της άμυνας κλήθηκε ο Κώστας Κουλιεράκης και ο Πογέτ δήλωσε ότι τον κάλεσε για να τον τεστάρει, γιατί ίσως είναι το μέλλον της Εθνικής.
Η βελτίωση της ομάδας και η ραγδαία άνοδος Κουλιεράκη
Οι 13 τελικές προσπάθειες στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ βοήθησαν τον ΠΑΟΚ να είναι πρώτος στη σχετική λίστα στο πρωτάθλημα (64 έναντι 62 της ΑΕΚ) και σίγουρα δημιουργούν αισιοδοξία εν όψει συνέχειας.
Πρώτη με κλήση-έκπληξη
Ο 18χρονος κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ, Γιώργος Κουλιεράκης, που φέτος έχει πάρει φανέλα βασικού από τον Λουτσέσκου, θα είναι ο αντικαταστάτης του Γιώργου Τζαβέλλα μετά τον τραυματισμό του.
Τρομερή ισοπαλία 1-1 πήρε ο ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ στο '90+12 - «Μοιρασιά» στη Λιβαδειά
Με κεφαλιά του Απόστολου Διαμαντή στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΟΦΗ ισοφάρισε ο ΟΦ στην Κρήτη. Με σκορ 1-1 έληξε και το Λεβαδειακός-Αστέρας, στην 5η αγωνιστική.
Πίσω έχει σφίξει, μπροστά θέλει... Μαρτίνς
Ο ΠΑΟΚ μαζί με τον Παναθηναϊκό έχει δεχθεί τα λιγότερα γκολ (μόλις ένα) και μάλιστα έχοντας καλύτερο ποσοστό σε γκολ ανά τελική προσπάθεια των αντιπάλων του.
Ο Κούρτιτς το τρίποντο, ο Κοτάρσκι τη λαχτάρα
Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να προηγηθεί στο ματς με μία πολύ ωραία κεφαλιά του Κούρτιτς στο 43' που καθόρισε και το τελικό αποτέλεσμα, αλλά ανησυχία υπήρξε για τον τραυματισμό του Κοτάρσκι.