Δεύτερη γκέλα για τον Παναθηναϊκό
INTIMESPORTS/ΚΥΔΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Το τριφύλλι δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης στους δύο πρώτους αγώνες που έχει δώσει στη Super League.

Οι Πράσινοι δεν κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο στο Αλκαζάρ παραχωρώντας ισοπαλία (1-1) κόντρα στην Λάρισα. Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν λίγο πριν εκπνεύσει το 90λεπτο σε μια αναμέτρηση που το τελικό αποτέλεσμα είναι δίκαιο με βάση την εικόνα των δύο ομάδων.

Η ΑΕΛ στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε ούτε μια τελική σε αντίθεση με τον Παναθηναϊκό που έφτιαξε φάσεις, βρήκε το γκολ με τον Μακέντα (26’) και άνοιξε το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της αναμέτρησης άλλαξε, οι γηπεδούχοι ανέβηκαν, πήραν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο απείλησαν την εστία του Διούδη και εν τέλει δικαιώθηκαν στο 87' με τον Πινακά.

Δοκιμασία στη Λάρισα για τον Παναθηναϊκό
Την ευκαιρία να διευρύνει το σερί νικών και καλών εμφανίσεων θέλει να αρπάξει εκτός έδρας ο Παναθηναϊκός, ο οποίος αντιμετωπίζει τη Λάρισα στο μοναδικό σαββατιάτικο ματς της Super League.
Πρώτη νίκη για τους «πράσινους» στη φετινή Super League
Έπρεπε να φτάσει η 7η αγωνιστική για να πανηγυρίσει ο Παναθηναϊκός το παρθενικό του τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα της Super League.
Έσπασε το ρόδι ο Παναθηναϊκός
Ούτε τώρα νίκη για τον Παναθηναϊκό
Στις καθυστερήσεις χάθηκε το τρίποντο για τον Παναθηναϊκό στο ματς του ΟΑΚΑ κόντρα στον Βόλο, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Super League.