78%
    8°C 7.8°C / 7.8°C
    89%

Ο Αστέρας υπέταξε τον Παναθηναϊκό στην πρεμιέρα τους στη Super League

Με σκορ 1-0 επικράτησε ο γηπεδούχος Αστέρας Τρίπολης του Παναθηναϊκού, στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για το νέο πρωτάθλημα της Super League.

Και οι δύο ομάδες είχαν τα καλά τους διαστήματα στην αναμέτρηση, με τους «πράσινους» ωστόσο να μην καταφέρνουν να μετουσιώσουν σε γκολ την υπεροχή τους στο πρώτο ημίχρονο, και τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν το πολύτιμο τέρμα στο τέλος του δευτέρου μέρους.

Συγκεκριμένα, μετά το πρώτο 15λεπτο, ο Παναθηναϊκός πήρε τα ηνία του ματς, ήταν καλύτερος και δημιούργησε (και έχασε) σημαντικές ευκαιρίες να πάρει το προβάδισμα στο σκορ.

Η εικόνα του ματς άλλαξε στην επανάληψη, με τον Αστέρα να ανεβάζει ρυθμούς ειδικά στα τελευταία λεπτά, όταν δημιούργησε τις δικές του ευκαιρίες, μία εκ των οποίων τού έδωσε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Ριέρα στο 73ο λεπτό.

Ο Αστέρας μείωσε τις ευρωπαϊκές φιλοδοξίες του Παναθηναϊκού
Σε εντός έδρας ισοπαλία υποχρέωσε ο Αστέρας Τρίπολης τον γηπεδούχο Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής για τα πλέι οφ του πρωταθλήματος στη Super League.
Η επαρχία πλήγωσε τον Παναθηναϊκό
Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο το γεγονός ότι ο Παναθηναϊκός τα βρίσκει μπαστούνια απέναντι στις ομάδες της επαρχίας, μη έχοντας νικήσει ούτε μία φορά τον Αστέρα...
Εγκλημα και τιμωρία!
Εβαλε τα χέρια του και έβγαλε τα μάτια του ο Παναθηναϊκός στην Τρίπολη και λειτουργώντας σαν ιδανικός αυτόχειρας παραχώρησε ισοπαλία στον τοπικό Αστέρα (2-2).
Στο τέλος τιμώρησε ο Αστέρας τον Παναθηναϊκό
Θρίλερ στο γήπεδο της Τρίπολης, με τον γηπεδούχο Αστέρα να έρχεται ισόπαλος με σκορ 2-2 με τον Παναθηναϊκό, στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για τα πλέι οφ της Super League.
Δύσκολη έξοδος για τον Αρη στη Λαμία
Ο Απόλλωνας Σμύρνης υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης • Η εκτός έδρας αναμέτρηση του Αρη με τη Λαμία αποτελεί μεγάλη δοκιμασία για την ομάδα του Ακη Μάντζιου • Ο πολύ καλός ώς τώρα Παναιτωλικός υποδέχεται τον ΟΦΗ
Να χτίσει σερί με... φόρα απ’ τον Πειραιά
Να εξαργυρώσει τη ψυχολογική ώθηση που απέκτησε μετά το θετικό αποτέλεσμα στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στον Πειραιά, αλλά και να συνεχίσει το σερί των νικηφόρων αγώνων του στο γήπεδο της Λεωφόρου, ει δυνατόν...