Εδραιώνεται στην 6άδα ο Άρης, βυθίζεται περαιτέρω ο Πανιώνιος

Νίκη που τον σταθεροποιεί στις πρώτες θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ, σημείωσε σήμερα (Κυριακή) ο Άρης, επικρατώντας στην έδρα του με 2-0 του Πανιωνίου, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 1.

Με τη νίκη τους αυτή, οι «κίτρινοι» ανέβηκαν στους 32 βαθμούς και είναι σταθερά στην 5η θέση. Αντίθετα, ο Πανιώνιος παραμένει ουραγός με 9 βαθμούς, με την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος να οδεύει προς τη λήξη της (απομένουν μόλις τέσσερις αγωνιστικές).

Ο Άρης πραγματοποίησε μια πειστική εμφάνιση και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για ευρύτερο σκορ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν με φόρα στο ματς, και αφού έκαναν κάποιες... προειδοποιητικές προσπάθειες, έφτασαν στο γκολ με τον Μπρούνο Γκάμα στο 19ο λεπτό.

Ο Πανιώνιος επιχείρησε να αντιδράσει, όμως οι «κίτρινοι» πέτυχαν νέο τέρμα πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο (στο 42' με τον Φετφατζίδη), εξασφαλίζοντας ουσιαστικά τη νίκη. Το μόνο ουσιαστικό που έγινε στην επανάληψη, ήταν η αποβολή του Καμαρά στο 80ο λεπτό.

Πρωταγωνιστές για τους γηπεδούχους ήταν οι Μπρούνο Γκάμα, Γιάννη Φετφατζίδη και Λίντσεϊ Ρόουζ. Ο Άρης προετοιμάζεται τώρα για την πρώτη αναμέτρηση με τον Ατρόμητο, στο πλαίσιο των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας.

Άρης: Κουέστα, Ροζ, Σούντγκρεν, Σόουζα, Βέλεθ, Ματίγια, Λούκας Σάσα, Φετφατζίδης, Ντιγκινί (74’ Ντουρμισάι), Γκάμα (84’ Μαρτίνες), Λάρσον (74’ Μαντσίνι)

Πανιώνιος: Μαλέρμπε, Ευαγγέλου (75’ Δούμτσιος), Ντομίνγκες, Παπανικολάου, Εμμανουηλίδης (54’ Καμαρά), Οικονομίδης, Κόρμπος, Κιάκος (59’ Παπαγεωργίου), Λυμπεράκης, Ρέντζας, Αραμπούλι.

Οριστικά στην εξάδα ο Άρης, βυθίστηκε περαιτέρω ο Πανιώνιος
Ξεκαθαρίζουν σιγά-σιγά τα πράγματα τόσο για τις θέσεις που οδηγούν στην πρώτη εξάδα, όσο και στην ουρά του πρωταθλήματος για τη Super League 1.
Γκέλα για Άρη, νίκη - οξυγόνο για Λεβαδειακό
Δύο βαθμούς άφησε στην έδρα του ο Άρης, καθώς υποχρεώθηκε σε ισοπαλία με 1-1 κόντρα στον Πανιώνιο, χάνοντας πολύτιμο έδαφος στην προσπάθειά του να προσεγγίσει την πρώτη τετράδα της βαθμολογίας. Από την πλευρά...
Ένα γκολ ήταν αρκετό για τον Πανιώνιο κόντρα στον Άρη
Τη δεύτερή του νίκη στο πρωτάθλημα επί του φιλόδοξου φέτος Άρη, πέτυχε ο Πανιώνιος στη Νέα Σμύρνη, επικρατώντας με 1-0, σε ματς για την 6η αγωνιστική...
Χωρίς απώλειες συνέχισαν ΠΑΟΚ και Άρης
Δεύτερη νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές πέτυχαν οι δύο ομάδες της Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ και Άρης, κόντρα σε Πανιώνιο και Λάρισα αντίστοιχα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της Super League.
Εύκολο βράδυ για Ολυμπιακό πριν τον... Γολγοθά
Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με 3-0 στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά κατέβασαν ταχύτητα στη συνέχεια, καθώς τους περιμένουν δύο πολύ δύσκολες αναμετρήσεις με Άρσεναλ και ΠΑΟΚ.