Με τρίποντο δραπέτευσε από την Κρήτη ο ΠΑΟΚ

Τρεις σημαντικούς βαθμούς απέναντι στον ΟΦΗ που αποτελεί την ευχάριστη έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος, πέτυχε ο ΠΑΟΚ στην Κρήτη. Το τελικό 1-0 στάθηκε αρκετό για τους φιλοξενούμενος, για να πάρουν τη νίκη, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής για τη Super League 1.

Χάρη στη νίκη αυτή, ο «δικέφαλος» ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ξεπερνώντας τον Ολυμπιακό, ο οποίος έχει ένα ματς λιγότερο. Αντίθετα, ο ΟΦΗ παρέμεινε στην 4η θέση και τους 16 βαθμούς.

Το ματς είχε πολλές ωραίες στιγμές, γρήγορο ρυθμό και με τις δύο ομάδες να διεκδικούν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Έπειτα από ένα μάλλον μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε στην επανάληψη, μετουσιώνοντας την υπεροχή του σε γκολ στο 56ο λεπτό με τον Μίσιτς, ο οποίος με ένα εντυπωσιακό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του ΟΦΗ, νίκησε τον πολύ καλό σήμερα Σωτηρίου, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ο ΟΦΗ προσπάθησε να αντιδράσει στα τελευταία λεπτά του ματς, ζήτησε πέναλτι στο 87΄, αλλά δεν κατάφερε κάτι ουσιαστικό.

Στον «αέρα» τα τηλεοπτικά, συνεδριάζει αύριο η Λίγκα
Ο χρόνος μετράει αντίστροφα για την έναρξη του πρωταθλήματος της Super League 1 αλλά τα τηλεοπτικά συμβόλαια των μισών ομάδων της μεγάλης κατηγορίας της χώρας εξακολουθούν να βρίσκονται στον «αέρα»!
Με ανατροπή απέδρασε ο ΠΑΟΚ από την Κρήτη
Τρία στα τρία για τον «δικέφαλο» στο φετινό πρωτάθλημα της Super League, καθώς πέρασε χωρίς απώλειες από το Ηράκλειο νικώντας τον ΟΦΗ με 3-1 και διατηρήθηκε στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.
Πάει Τούμπα με αέρα 8 βαθμών
Δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε του Ατρόμητου και αποσπάστηκε 8 βαθμούς από τον δεύτερο στη βαθμολογία ΠΑΟΚ που λίγο νωρίτερα, είχε γνωρίσει πικρή ήττα από τον ουραγό...
Ο Βιεϊρίνια βάζει δίλημμα στον Φερέιρα εν όψει ΟΦΗ
Από τα πλέον κομβικά παιχνίδια του φετινού πρωταθλήματος για τον ΠΑΟΚ είναι το αυριανό κόντρα στον ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ». Αν ο «δικέφαλος του Βορρά» δεν κερδίσει, κινδυνεύει να μείνει στο -4 ή το -5 από τον...
«Πέρασε» από τον Βόλο και περιμένει... ευχάριστα νέα από το ντέρμπι
Ο «δικέφαλος» ανέβηκε στην κορυφή του πρωταθλήματος και αναμένει το ματς Ολυμπιακού ΑΕΚ για να δει εάν θα παραμείνει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.