Φιλική... τριάρα της Νότιγχαμ στον Ατρόμητο

Ανέτοιμος εμφανίστηκε ο Ατρόμητος στον φιλικό αγώνα με τη Νότιγχαμ Φόρεστ στο Περιστέρι και γνώρισε την ήττα με 0-3 από τον αγγλικό σύλλογο, που ανήκει στην ιδιοκτησία του Βαγγέλη Μαρινάκη.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου εμφάνισε πολλά προβλήματα σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού της, ειδικά σε ανασταλτική λειτουργία και δημιουργία, αφού αν και οι Άγγλοι δεν δημιούργησαν πολλές φάσεις στην περιοχή του αντιπάλου τους, εν τούτοις κατόρθωσαν να σκοράρουν τρεις φορές στις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν.

Η Νότιγχαμ πήρε προβάδισμα στο 20΄ με κεφαλιά του Αμεόμπι και αφού η μπάλα πέρασε από αρκετούς παίκτες χωρίς να διώξει κάποιος, διπλασίασε στο 64ο λεπτό με τον Ντόουσον ύστερα από έξοχη ομαδική ενέργεια.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με καταπληκτικό σουτ από τα περίπου 30 μέτρα ο Λόλι.

Αρνητικά τα τεστ, κανονικά το φιλικό του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο
Αρνητικά είναι τα τεστ για κορονοϊό των μελών της αποστολής του ΠΑΟΚ στην Πορταριά και τελικά ο φιλικός αγώνας με τον Ατρόμητο θα πραγματοποιηθεί κανονικά αύριο Παρασκευή στις 19.30.
«Ιστορικός» υποβιβασμός
Αν και πολλοί περίμεναν αρκετά γκολ στα δύο ματς σε Περιστέρι και Λάρισα, που θα ξεκαθάριζαν το τοπίο για τις δύο τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, τελικά και στα δύο ματς Ατρόμητος - Πανιώνιος και ΑΕΛ -...
Η σιωπή του Ιβάν φέρνει κύμα αλλαγών
Ο Αμπέλ Φερέιρα και οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ έχουν κλείσει τον μεταξύ τους δίαυλο ουσιαστικής επικοινωνίας και αυτό μεταφράστηκε σε μία... βουβή επόμενη μέρα στα αποδυτήρια της ομάδας, μετά την νέα γκέλα,...
Λυτρωτής για τον Παναιτωλικό ο 17χρονος Κωνσταντόπουλος!
Ο 17χρονος Απόστολος Κωνσταντόπουλος του Παναιτωλικού ήταν το πρόσωπο των τριών χθεσινών αγώνων με τους οποίους έπεσε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής των πλέι άουτ του πρωταθλήματος.
Ηταν... αστεράτος και έκανε σεφτέ!
Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο Ατρόμητος το χθεσινό ματς με την ΑΕΛ στο Περιστέρι (3-0) με το οποίο έπεσε η αυλαία της τέταρτης αγωνιστικής των πλέι άουτ.