Με νίκες συνέχισαν ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός στη Super League

ΠΑΟΚ - Ξάνθη

eurokinissi

Αήττητος παρέμεινε ο ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα της Super League, καθώς επικράτησε εκτός έδρας της Ξάνθης, σε ματς για την 26η αγωνιστική της διοργάνωσης. Από την πλευρά του, ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε να υποτάξει τον Ατρόμητο στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Ειδικότερα, ο Ο ΠΑΟΚ πλησίασε ακόμα πιο πολύ στην κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος μετά τη νίκη στην Ξάνθη με 2-1

Ο «δικέφαλος» είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς και άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο (Ολιβέιρα στο 35΄), ενώ ουσιαστικά εξασφάλισε τη νίκη στο 67ο λεπτό, όταν ο Ενρίκε έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν το σκορ στο 67΄, με τέρμα του Αλμέιδα.

Στο «Γ. Καραϊσκάκης», ο Ολυμπιακός έφτασε στη νίκη με ανατροπή (τελικό σκορ 2-1), καθώς ο Ατρόμητος είχε πάρει το προβάδισμα στο 30ο με γκολ του Κουλούρη.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασαν στη νίκη με τέρματα των Γκιγιέρμε στο 49' και Μπουχαλάκη στο 75'.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό, ο Ατρόμητος απέκτησε συγκάτοικο στην 4η θέση της βαθμολογίας, καθώς τον έπιασε ο Άρης που νίκησε νωρίτερα τον ΟΦΗ με 3-1.

Η βαθμολογία

GOALSΣΥΝΟΛΟΕΝΤΟΣΕΚΤΟΣΙΣΟΒΑΘΜΙΕΣ
#ΟΜΑΔΑΑΓΩΝΕΣΒΑΘΜΟΙ+-ΔΙΑ.ΝΙΗΝΙΗΝΙΗΒΑΘ.ΔΙΑΦ.Γ.

«Καθάρισαν» ο Ντι Μαρία και οι αποβολές
Μπορεί η Παρί Σεν Ζερμέν να μην έχει στη διάθεσή της τον τραυματία Νεϊμάρ ή σε απόλυτη ετοιμότητα τον άρτι αποθεραπευθέντα Κιλιάν Μπαπέ, όμως ο Τόμας Τούχελ μπορεί πάντα να βασίζεται στον Ανχελ ντι Μαρία.
Φύγε εσύ, έλα εσύ...
Είχαν περάσει 153 μέρες από την τελευταία φορά που η Μπαρτσελόνα ήταν πρώτη στην κατάταξη της Πριμέρα Ντιβισιόν –δηλαδή το τέλος της περσινής σεζόν. Και τα κατάφερε στην 9η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος.
Νίκες - θρίλερ για τους πρωτοπόρους στη Σέριε Α
Χωρίς απώλειες συνέχισαν τη μάχη για τον τίτλο Γιουβέντους και Ιντερ, αν και κόπιασαν ιδιαίτερα να φτάσουν στη νίκη. Το Σάββατο το βράδυ, οι πρωταθλητές και πρωτοπόροι υποδέχθηκαν την Μπολόνια και τη νίκησαν...
Πληγωμένη Μπάγερν
Η Μπάγερν Μονάχου καταφτάνει σήμερα στην Αθήνα για την αυριανή αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης», ύστερα από ένα Σαββατοκύριακο που την πλήγωσε.
Δεν... ισιώνει με τίποτα
Ούτε την ουραγό της βαθμολογίας, την κακή φέτος Γουότφορντ, δεν μπόρεσε να νικήσει η Τότεναμ στο γήπεδό της. Οι «πετεινοί» ήρθαν ισόπαλοι 1-1 προσθέτοντας ακόμα μία αποτυχία στην αλυσίδα των άσχημων...