8°C 8.3°C / 8.3°C
    79%

Νάπολι

Η Νάπολι και οι άλλοι…

Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι πηγαίνει στη διακοπή των πρωταθλημάτων με ένα σοβαρό προβάδισμα οκτώ πόντων, σε μια φάση που καμία άλλη δεν δείχνει...
Ξεμακραίνει η Νάπολι
Η Νάπολι δυσκολεύτηκε την Τρίτη το βράδυ, αλλά με τη φόρα που έχει καθάρισε την Εμπολι με 2-0, με δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος.
Ασταμάτητη η Νάπολι
Οι «παρτενοπέι» μετά τη νίκη απέναντι στην Αταλάντα με 2-1 καλπάζουν μόνοι αήττητοι στην κορυφή, σε απόσταση έξι βαθμών από τη δεύτερη Μίλαν.
Το πάρτι δεν σταματά...
Δέκα νίκες και δύο ισοπαλίες σε δώδεκα ματς, τριάντα γκολ 32 βαθμοί με εξαιρετική μπάλα και φυσικά η πρωτοπορία στη βαθμολογία της Σέριε Α, είναι ο μέχρι στιγμής απολογισμός της Νάπολι.
Δεν σταματά πουθενά!
Οι «παρτενοπέι» βρήκαν τον τρόπο και με γκολ του Οσίμχεν απέδρασαν από το «Ολίμπικο» με 1-0 απέναντι στη γηπεδούχο Ρόμα.
Δεν έτυχε, πέτυχε...
Η Νάπολι ειδικά έχει την καλύτερη επίθεση φέτος στο Τσάμπιονς Λιγκ με 17 γκολκαι αποδίδει το πιο απολαυστικό ποδόσφαιρο, μοντέρνο και επιθετικό.
Οh mia bella Napoli
Με εξαιρετική εμφάνιση, οι «παρτενοπέι» υποχρέωσαν τη Λίβερπουλ σε βαριά ήττα 4-1 ● Νίκη-θρίλερ της Ατλέτικο επί της Πόρτο στις καθυστερήσεις.
Τα φώτα στην Ιταλία
Η φετινή διοργάνωση του Τσάμπιονς Λιγκ διαθέτει τεράστια ονόματα και ντέρμπι σε κάθε αγωνιστική της. Ιντερ-Μπάγερν και Νάπολι-Λίβερπουλ ξεχωρίζουν στο αποψινό πρόγραμμα.
«Οχι» στους Αφρικανούς
Λόγω των συμμετοχών των παικτών στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής ο πρόεδρος της Νάπολι Αουρέλιο ντε Λαουρέντις κρατά κλειστές τις πόρτες στους ποδοσφαιριστές από την Αφρική.
Τις έσωσαν οι ανατροπές
Οι «ροσονέρι» πήγαν στη Βερόνα αλλά ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και η Ιντερ κινδύνευσε να στην Εμπολι ανατρέποντας το 2-0 σκορ.
Παρατείνεται η αγωνία στο καμπιονάτο
Μετά την ήττα της Ιντερ στην Μπολόνια, φαβορί έγινε η Μίλαν, όμως οι τόσες εκπλήξεις στο φετινό πρωτάθλημα Ιταλίας αναμένεται να κρατήσουν αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο λεπτό της σεζόν.