29°C 29.1°C / 29.1°C
    40%

Μίλαν

Ηταν δίκαιο, έγινε πράξη!
Η Μίλαν νίκησε εύκολα με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο κιόλας τη Σασουόλο και στη συνέχεια όλοι μετρούσαν αντίστροφα για το πάρτι της στέψης.
Αγκαλιά με τον τίτλο η Μίλαν
Μια ισοπαλία απέναντι στη Σασουόλο αρκεί για τη Μίλαν προκειμένου να στεφθεί πρωταθλήτρια έπειτα από 11 χρόνια μετά και την τελευταία της νίκη επί της Αταλάντα.
Τις έσωσαν οι ανατροπές
Οι «ροσονέρι» πήγαν στη Βερόνα αλλά ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και η Ιντερ κινδύνευσε να στην Εμπολι ανατρέποντας το 2-0 σκορ.
Παρατείνεται η αγωνία στο καμπιονάτο
Μετά την ήττα της Ιντερ στην Μπολόνια, φαβορί έγινε η Μίλαν, όμως οι τόσες εκπλήξεις στο φετινό πρωτάθλημα Ιταλίας αναμένεται να κρατήσουν αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο λεπτό της σεζόν.
«Αυτοχειρία» της Νάπολι, μιλανέζικη υπόθεση ο τίτλος
Με την ήττα τους από την Εμπολι οι «παρτενοπέι» ουσιαστικά αποχαιρετούν κάθε ελπίδα για το «σκουντέτο», καθώς έχουν μείνει 7 βαθμούς πίσω από τη Μίλαν και απομένουν τέσσερις αγωνιστικές.
Κανείς δεν… θέλει το σκουντέτο!
Η πρωτοπόρος Μίλαν έφερε δεύτερο συνεχόμενο 0-0, αυτή τη φορά με την Τορίνο εκτός έδρας, παραμένει στην κορυφή με 68 βαθμούς, αν και η Ιντερ παραμονεύει να την προσπεράσει.
Χαμένη η Ιντερ
H Ιντερ παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία στη Φιορεντίνα και έχασε πολύτιμο έδαφος στην κούρσα για το «σκουντέτο».
Το βάρος της φανέλας...
Το ντέρμπι κορυφής του ιταλικού πρωταθλήματος βάφτηκε «ροσονέρο», καθώς η Μίλαν νίκησε τη Νάπολι με 1-0 στο «Ντιέγο Μαραντόνα».
Η μεγάλη ευκαιρία
Μίλαν και Ιντερ είχαν -θεωρητικά- εύκολο έργο αυτή την αγωνιστική στη Σέριε Α, όμως αμφότερες απέτυχαν και δίνουν απόψε στη Νάπολι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για να ανέβει στην κορυφή της βαθμολογίας.
Μίλαν 35 καρατίων!
Ο Ολιβιέ Ζιρού ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στη Μίλαν στο προχθεσινό μεγάλο ντέρμπι με την Ιντερ, βάζοντας φωτιά στη Σέριε Α.