65%

μετάλλια

ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
Το πιο σίγουρο χρυσό
Η 26χρονη Βενεζουελάνα Γιουλιμάρ Ρόχας πρωταγωνίστησε ακόμη μία φορά και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο του τριπλούν γυναικών.
Αργυρός ο Τεντόγλου, του «έκλεψε» το χρυσό ο Γουάνγκ
«Ασημένιος» ο Μίλτος Τεντόγλου με άλμα στα 8.32 μ. στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Όρεγκον. «Δεν πειράζει. Θα ήταν ντροπή να κερδίσω το χρυσό με 8.32 μ.» δήλωσε ο Έλληνας Ολυμπιονίκης.
«Χάλκινη» στο παγκόσμιο η εθνική πόλο
Ακόμη μια διάκριση για την εθνική ανδρών υδατοσφαίρισης, η οποία κατέκτησε την τρίτη θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα πόλο στη Βουδαπέστη, νικώντας με 9-7 την Κροατία.
Χάλκινο μετάλλιο για την Ευαγγελία Πλατανιώτη στο παγκόσμιο καλλιτεχνικής κολύμβησης
Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια έφερε «σπίτι» το χάλκινο μετάλλιο από τους τελικούς του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος καλλιτεχνικής κολύμβησης στη Βουδαπέστη.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΥΠΟΘΕΣΗ
Το παιδί μάς κάνει πλάκα
Μαζεύει τα χρυσά μετάλλια και τις κορυφές στον παγκόσμιο στίβο λες και πάει στο... σούπερ μάρκετ! ● Το ’χουν κάνει κι άλλοι. Πολλοί άλλοι. Ομως ο Γρεβενιώτης πρωταθλητής του μήκους έχει το δικό του ιδιαίτερο...
Και πώς να χάσει;
Και παγκόσμιος πρωταθλητής στον κλειστό στίβο ο ολυμπιονίκης Μίλτος Τεντόγλου. Με άλμα στα 8,55 μ. κατέκτησε άνετα το χρυσό στο Βελιγράδι.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
Η πίεση κατέβαλε τη Βαλιέβα, έμεινε εκτός βάθρου
Η 15χρονη Ρωσίδα δεν άντεξε κάτω από το βάρος του σκανδάλου ντόπινγκ και τερμάτισε μόλις τέταρτη στον χθεσινό τελικό των γυναικών στο καλλιτεχνικό πατινάζ των Ολυμπιακών Αγώνων του Πεκίνου.
Εκκωφαντική σιωπή στην υπόθεση Βαλιέβα
Η πληροφορία για θετικό έλεγχο της νεαρής πρωταθλήτριας σε έλεγχο ντόπινγκ δεν έχει επιβεβαιωθεί από τη ΔΟΕ ούτε από την ΙΤΑ, αλλά ούτε και από τη Ρωσική Ολυμπιακή Επιτροπή.
«Σχέδιο δράσης, αισιοδοξία, πίστη»
Ο 27χρονος Καναδός Μαξ Πάροτ κατάφερε να νικήσει τη μάχη με τον καρκίνο και να αγωνιστεί στους χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνο κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο.
Επίλογος και «αντίο» στο Τόκιο με απολογισμό 11 μετάλλια
Με απολογισμό 11 μετάλλια (1 χρυσό, 3 αργυρά και 7 χάλκινα) ολοκληρώθηκε η παρουσία της ελληνικής αποστολής στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.
Παρολυμπιακοί Αγώνες: ο τελικός πίνακας μεταλλίων
Τελετή λήξης απόψες για τους Παρολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Ας ρίξουμε μια ματιά στον πίνακα των μεταλλίων για κάθε μία από τις χώρες που συμμετείχαν με αθλητές τους στους αγώνες.