51%

Μαρία Σάκκαρη

ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
Ορμητική η Σάκκαρη
Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια προκρίθηκε –δεύτερη φορά στην καριέρα της– στον 4ο γύρο του Αυστραλιανού Οπεν, επικρατώντας της Βερόνικα Κουντερμέτοβα, Νο 32 στον κόσμο, με 2-0 σετ (6-4, 6-1) μέσα σε μόλις 82 λεπτά.
Στις «16» του Australian Open η Σάκκαρη
Mε 2-0 σετ, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια επιβλήθηκε εύκολα της Βερόνικα Κουντερμέτοβα και προκρίθηκε στη φάση των «16» του τουρνουά της Μελβούρνης.
Κάθε ματς και καλύτερη
Στον 3ο γύρο του Αυστραλιανού Οπεν η Μαρία Σάκκαρη ● Παραδεχόμενοι εμμέσως τον ρόλο τους στο «τσίρκο», οι διοργανωτές ανέλαβαν τα δικαστικά έξοδα του Τζόκοβιτς.
Με το «δεξί» η Σάκκαρη
Επικρατώντας με 2-0 σετ της Γερμανίδας Τατιάνα Μαρία η Μαρία Σάκκαρη ξεκίνησε νικηφόρα την προσπάθειά της στο Αυστραλιανό Οπεν
Ντεμπούτο με νίκη για τη Σάκκαρη στο Australian Open
Νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα της Ελληνίδας τενίστριας στο τουρνουά της Μελβούρνης. Αν και δυσκολεύτηκε, η Μαρία Σάκκαρη ξεπέρασε το εμπόδιο της Τατιάνα Μαρία και προκρίθηκε στον δεύτερο γύρο.
Ποδαρικό με νίκη
Η Μαρία Σάκκαρη χρειάστηκε τρία σετ, αλλά νίκησε τελικά την Ταμάρα Ζίνταντσεκ με 2-1 στον πρώτο της αγώνα στο τουρνουά της Αδελαΐδας.
«Σε μία εβδομάδα θα είμαι στο 100%»
Στο Σίδνεϊ διεξάγεται το ΑΤΡ Cup με τον Στέφανο Τσιτσιπά να δοκιμάζει ξανά τις δυνάμεις του μετά την εγχείρηση στον δεξιό αγκώνα, στην οποία υποβλήθηκε στα τέλη Νοεμβρίου.
Πόνεσε η Μαρία
Η Μαρία Σάκκαρη δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ανέτ Κοντάβεϊτ στον ημιτελικό και αποχαιρέτησε τη Γουαδαλαχάρα και τα τελικά της WTA, χάνοντας από την 25χρονη Εσθονή με 2-1 σετ
Η Μαρία της ανατροπής!
Μία από τις μεγαλύτερες νίκες της καριέρας της πέτυχε η Μαρία Σάκκαρη στα τελικά της WTA στη Γουαδαλαχάρα του Μεξικού, επικρατώντας της Αρίνα Σαμπαλένκα.
Ονειρική πρεμιέρα για τη Μαρία Σάκκαρη
Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια μπήκε με μεγάλη αποφασιστικότητα στο ματς και κέρδισε την πρώτη της νίκη στην παρθενική της συμμετοχή στο WTA Finals απέναντι στην Ιγκα Σβιόντεκ.