Μαρία Σάκκαρη

ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
Δυναμική Σάκκαρη, «γκρινιάρα» Αζαρένκα
Με άνεση στον 2ο γύρο του Ρολάν Γκαρός η Μαρία Σάκκαρη απέναντι στην Τομλιάνοβιτς, ενώ παράπονα εξέφρασε η Βικτόρια Αζαρένκα για την αναμονή της στο κορτ λόγω καιρικών συνθηκών.
Την κοίταξε στα μάτια...
Την ήττα από την Σερίνα Γουίλιαμς με 2-1 σετ γνώρισε η Μαρία Σάκκαρη με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του Αμερικανικού Οπεν.
Η Σάκκαρη στις «16», ο Τσιτσιπάς νοκ άουτ ύστερα από... μαραθώνιο
Στους «16» του Αμερικανικού Οπεν η Σάκκαρη με αντίπαλο τη Σερίνα Ουίλιαμς. Από τον Μπόρνα Τσόρις αποκλείστηκε ο Τσιτσιπάς μετά από αγώνα 4,5 ωρών.
Θριαμβευτική πρόκριση της Σάκκαρη στις «16» του US Open
Πιο εύκολα από ό,τι ενδεχομένως φανταζόταν, η Μαρία Σάκκαρη νίκησε με 2-0 σετ την Αμάντα Ανισίμοβα, παίρνοντας, για πρώτη φορά στην καριέρα της, το εισιτήριο για τον 4ο γύρο του μεγάλου τουρνουά.
Πάλεψε αλλά είπε «αντίο» η Σάκκαρη
Μετά τον αποκλεισμό του Στέφανου Τσιτσιπά στον 3ο γύρο του τουρνουά, χθες είπε «αντίο» και η Μαρία Σάκκαρη, που στη φάση των «16» αναζητούσε την υπέρβαση απέναντι στο Νο 7 του ταμπλό, την Τσέχα Πέτρα Κβίτοβα.