Europa League

Ο Μίτσελ επιστρέφει για δεύτερη θητεία στον Ολυμπιακό

Επιμένει ισπανικά ο Ολυμπιακός και μάλιστα με τον προπονητή με τον οποίο πέτυχε μερικές σημαντικές νίκες στο πρώτο του πέρασμα πριν από επτά...
Μαρτύριο, με άμυνα για κλάματα
Η Φράιμπουργκ, πολύ καλύτερη σε όλους τους τομείς, έκανε περίπατο και σχεδόν «καθάρισε» το ματς πριν αρχίσει με το πρώτο γκολ να σημειώνεται μόλις στο 6ο λεπτό.
Εκανε σεφτέ η Γιουνάιτεντ
Οι Αγγλοι νίκησαν τη Σέριφ Τιρασπόλ με 2-0 στη Μολδαβία, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει το πρώτο του φετινό γκολ με πέναλτι και πήραν την πρώτη τος νίκη στη διοργάνωση.
Η Γιουνάιτεντ «ΨΑΧΝΕΙ» την πρώτη νίκη της
Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ καλείται να καλύψει το χαμένο έδαφος στο Τσισινάου, όπου θα αντιμετωπίσει τη Σέριφ Τιρασπόλ μετά την ήττα στην πρεμιέρα του Γιουρόπα Λιγκ.
«Μπαμ» με Χάμες Ροντρίγκες, «καίγεται» απόψε για νίκη!
Ο Ολυμπιακός έφερε τον Κολομβιανό μεσοεπιθετικό στην Αθήνα για να ενισχύσει το ρόστερ του, ωστόσο η νίκη μοιάζει «μονόδρομος» στην αποψινή μονομαχία με την ισχυρή γερμανική Φράιμπουργκ.
Πυροδοτεί νέα μεταγραφική «βόμβα» ο Ολυμπιακός με Χάμες Ροντρίγκες
Μπροστά σε ακόμη ένα μεταγραφικό μπαμ οι «ερυθρόλευκοι», καθώς ο διεθνής Κολομβιανός μέσος με τη μεγάλη καριέρα βρίσκεται στην Αθήνα για να ολοκληρώσει τη συμφωνία.
Ψάχνεται ο Κορμπεράν
Το γεγονός ότι η ομάδα είναι ακόμη υπό ανακατασκευή και ότι έως τώρα μετράει δύο νίκες σε 11 ματς σε Ελλάδα και Ευρώπη, αποδεικνύει πόσο χρειάζονται οι «ερυθρόλευκοι» μία νίκη.
Φράιμπουργκ εν μέσω επίθεσης
Οι παίκτες του Ολυμπιακού προσπαθούν να επικεντρωθούν στην εντός έδρας μονομαχία με τη γερμανική Φράιμπουργκ, ενώ η διοίκηση εξαπέλυσε επίθεση κατά της ΕΠΟ και των επιλογών διαιτητών.
Τα ’θελε και τα ’παθε
Ο κακός Ολυμπιακός δέχθηκε γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και έχασε με 2-1 από τη Ναντ, που άξιζε τη νίκη στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League.