4°C 3.8°C / 3.8°C
    93%

διαιτητής

Τιμωρία για τον διαιτητή

Ο Ουρουγουανός διαιτητής της προχθεσινής αναμέτρησης Αργεντινή-Βραζιλία τιμωρήθηκε από την Conmebol για «σοβαρά και εμφανή λάθη» στη διάρκεια του...
«Δυο χρόνια χωρίς Έλληνες διαιτητές! Η μόνη λύση…»
Ο Τάκης Μονεμβασιώτης, ο μεγαλομέτοχος που κινεί το νήματα στον Απόλλωνα Σμύρνης, ήταν καταιγιστικός στην εκπομπή «Ντούμ Σπίρο Γκολ» της «ΕΡΑ-ΣΠΟΡ» για την ισοπαλία με την ΑΕΚ.
Ενας διαιτητής ανεκδιήγητος
Διαιτητής στην Τουρκία ξανακάλεσε τους παίκτες στον αγωνιστικό χώρο για να συμπληρωθούν τα λεπτά των καθυστερήσεων επειδή σφύριξε νωρίτερα τη λήξη τους.
Οργή από σεξιστικά σχόλια του αρχιδιαιτητή Μαρκ Κλάτενμπεργκ
«Οι γυναίκες πρέπει να κάνουν μια επιλογή: Θέλουν να μείνουν έγκυες και να έχουν παιδιά ή θέλουν να γίνουν διαιτητές;» δήλωσε ο επικεφαλής της ΚΕΔ, ανοίγοντας τον «ασκό του Αιόλου».
Ολα κόκκινα
Πολλές φάσεις κρίθηκαν λάθος από τον Κροάτη διαιτητή που σφύριξε το ντέρμπι της Κυριακής ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό.
Ολα κόκκινα
Ο Τζοβάρας τα έκανε... μαντάρα
Βαθμολογική ανάσα για τον Απόλλωνα Σμύρνης με τη νίκη επί του Παναιτωλικού σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από τη διαιτησία.
«Δεν είναι ρατσιστική»
Για το περιστατικό με τον διαιτητή Σεμπάστιαν Κολτέσκου στον αγώνα Παρί Σεν-Ζερμέν - Μπασακσεχίρ μίλησε ο προπονητής του Παναθηναϊκού.
«Κίτρινο» το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, στη δεύτερη θέση ο Άρης
Ο Άρης ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κόντρα στον ΠΑΟΚ, επικρατώντας με το προσφιλές του σκορ 1-0, σε ματς για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος στη Super League.
Αποχώρησαν οι παίκτες του Παρί-Μπασακσεχίρ καταγγέλλοντας ρατσιστικό σχόλιο διαιτητή
Ο βοηθός προπονητή της Μπασακσεχίρ, Πιερ Ουεμπό, κατηγόρησε τον 4ο διαιτητή ότι τον αποκάλεσε νέγρο. Το συμβάν προκάλεσε την οργή των παικτών της τουρκικής ομάδας ενώ εξηγήσεις ζήτησαν και οι Νεϊμάρ και Εμπαπέ...
Το αφοπλιστικό βλέμμα μιας σύγχρονης Ζαν ντ’ Αρκ
Η 36χρονη Γαλλίδα Στεφανί Φραπάρ την προηγούμενη Τετάρτη στο Τορίνο όχι μόνο φόρεσε ανδρικά ρούχα, αλλά θα μείνει στην Ιστορία ως η πρώτη γυναίκα διαιτητής σε παιχνίδι της κορυφαίας διοργάνωσης.