14°C 13.8°C / 13.8°C
    72%

φωτογραφία αρχείου

Ονειρικό το ντεμπούτο του Τζόλη στη Νόριτς

Ούτε ο ίδιος δεν θα μπορούσε να φανταστεί καλύτερη αρχή στη νέα του ομάδα. Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Χρήστος Τσόλης, σημείωσε δύο γκολ και έδωσε ισάριθμες ασίστ στο ντεμπούτο του με τα χρώματα της Νόριτς, που διέλυσε με 6-0 την Μπόρνμουθ για το Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Ο 21χρονος Έλληνας εξτρέμ «άνοιξε το σκορ» για τη Νόριτς, όταν στο 12ο λεπτό αξιοποίησε την πάσα του ΜακΛιν και μετά το σουτ του με το αριστερό μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην απέναντι γωνία. Στο 26ο λεπτό, ο ΜακΛιν διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, ενώ στο 34ο λεπτό ήταν η σειρά του Λούκας Ρουπ να βρει δίχτυα, μετά από ασίστ του Τζόλη από αριστερά, για να διαμορφώσει ο Γερμανός μέσος το 3-0.

Η Νόριτς πέτυχε στο β΄ μέρος άλλα τρία γκολ, αρχικά με τον Σάρτζεντ στο 49ο λεπτό από ασίστ του ΜακΛιν. Για να αυξήσει σε δύο τα προσωπικά γκολ του ο Τζόλης στο 66΄ και σε πέντε αυτά της Νόριτς, Συγκεκριμένα, ο Σάρτζεντ πίεσε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έκλεψε τη μπάλα, έκανε την παράλληλη μπαλιά προς τον Τζόλη ο οποίος πλάσαρε για το 5-0.

Ο Έλληνας εξτρέμ ήταν δημιουργός και του έκτου γκολ των γηπεδούχων, αφού έδωσε την ασίστ Σάρτζεντ, με τον τελευταίο να διαμορφώνει το τελικό σκορ (6-0) στο 75΄.

Παναθηναϊκός: Η έκθεση της Αστυνομίας κρίνει την «καμπάνα»
Ο ποδοσφαιρικός εισαγγελέας της ΕΠΟ Κωνσταντίνος Σπυρόπουλος άσκησε χθες πειθαρχική δίωξη στην ΠΑΕ Παναθηναϊκός, με άρθρο που περιλαμβάνει και τιμωρία έδρας από δύο έως τέσσερις αγωνιστικές.
Πήρε διπλό πρωτιάς και έχει... άλλον αέρα εν όψει Ολυμπιακού
Οι ασπρόμαυροι επικράτησαν με 2-1 στο Πάρκεν Στάντιον της Κοπεγχάγης, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Conference League, και ανέβηκαν στην κορυφή του ομίλου τους.
Γιουρόπα Λιγκ: Έκανε σεφτέ η Νάπολι
Το ματς της βραδιάς έγινε στην Πράγα, όπου η τοπική Σπάρτα προηγήθηκε γρήγορα 2-0 επί της Λιόν. Λάτσιο και Μαρσέιγ έμειναν στο 0-0. Πρώτη στον 5ο όμιλο η Γαλατασαράι, μετά το εκτός έδρας 1-0 κόντρα στη...