77%
    17°C 16.8°C / 16.8°C
    25%

Στο τέλος τιμώρησε ο Αστέρας τον Παναθηναϊκό

Θρίλερ στο γήπεδο της Τρίπολης, με τον γηπεδούχο Αστέρα να έρχεται ισόπαλος με σκορ 2-2 με τον Παναθηναϊκό, στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για τα πλέι οφ της Super League.

Οι «πράσινοι» ήταν μια ανάσα από το τρίποντο, καθώς μέχρι το 84ο λεπτό ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0, καθώς ο Μακέντα είχε πετύχει δύο γκολ σε ισάριθμα λεπτά (58’-59’). Ωστόσο ο Αστέρας κατάφερε με τρομερή αντεπίθεση διαρκείας στο φινάλε να μειώσει στο 84’ με τον Λουίς Φερνάντεθ και να «αρπάξει» το βαθμό στο 90+7’ με το σουτ του τερματοφύλακα Παπαδόπουλου.

Ο Παναθηναϊκός μένει με την πικρία, ωστόσο επέτρεψε στους γηπεδούχους να παίξουν στο μισό γήπεδο στα τελευταία λεπτά, δίνοντας το δικαίωμα να διεκδικήσουν έναν (ανέλπιστό μέχρι το 84ο λεπτό) βαθμό.

Αστέρας Τρίπολης (Μ. Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Χριστόπουλος, Καστάνιο, Τασουλής (72’ Άλβαρες), Βαλιέντε, Μπελόκ (72’ Ιγκλέσιας), Κρέσπι (63’ Λέο Τιλίκα), Ριέρα (85’ Μπόρχα Φερνάντεθ), Σίτο (63’ Αλί Μπαμπά), Λουίς Φερνάντεθ.

Παναθηναϊκός (Λ. Μπόλονι): Διούδης, Μολό, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Χουάνκαρ, Νιάς, Αλεξανδρόπουλος (82’ Αθανασακόπουλος), Αγιούμπ (74’ Ενγκμπακοτό), Χατζηγιοβάνης, Βιγιαφάνιες, Μακέντα (81’ Ιωαννίδης).

Ο Αστέρας μείωσε τις ευρωπαϊκές φιλοδοξίες του Παναθηναϊκού
Σε εντός έδρας ισοπαλία υποχρέωσε ο Αστέρας Τρίπολης τον γηπεδούχο Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής για τα πλέι οφ του πρωταθλήματος στη Super League.
Η επαρχία πλήγωσε τον Παναθηναϊκό
Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο το γεγονός ότι ο Παναθηναϊκός τα βρίσκει μπαστούνια απέναντι στις ομάδες της επαρχίας, μη έχοντας νικήσει ούτε μία φορά τον Αστέρα...
Εγκλημα και τιμωρία!
Εβαλε τα χέρια του και έβγαλε τα μάτια του ο Παναθηναϊκός στην Τρίπολη και λειτουργώντας σαν ιδανικός αυτόχειρας παραχώρησε ισοπαλία στον τοπικό Αστέρα (2-2).
Ο Αστέρας υπέταξε τον Παναθηναϊκό στην πρεμιέρα τους στη Super League
Με σκορ 1-0 επικράτησε ο γηπεδούχος Αστέρας Τρίπολης του Παναθηναϊκού, στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για το νέο πρωτάθλημα της Super League.
Η ΑΕΚ άρπαξε το ευρωπαϊκό εισιτήριο μέσα στη Λεωφόρο
Σε ένα ματς θρίλερ που τα είχε όλα, η Ένωση πέρασε διά πυρός και σιδήρου από το γήπεδο «Απόστολος Νικολαΐδης», νικώντας με 1-0 τον γηπεδούχο Παναθηναϊκό.
Στο «μηδέν» έμειναν Ολυμπιακός και Αστέρας στην Τρίπολη
Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς, οι «ερυθρόλευκοι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι με την ομάδα της Τρίπολης, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής για τα πλέι οφ στη Super League.