Ο Βόλος κράτησε τον ΠΑΟΚ στο «μηδέν»

Δεύτερη συνεχόμενη απώλεια βαθμών για τον «δικέφαλο του Βορρά», ο οποίος υποχρεώθηκε σε εκτός έδρας ισοπαλία στον Βόλο, κόντρα στην τοπική ομάδα.

Έτσι ο ΠΑΟΚ, μετά το 1-1 την προηγούμενη αγωνιστική απέναντι στον Ατρόμητο, έφερε σήμερα 0-0 με τον Βόλο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής ημέρας για το πρωτάθλημα της Super League.

Φαίνεται πως η ομάδα της Θεσσαλονίκη είχε και πάλι το μυαλό της στην Κράσνονταρ και το επαναληπτικό ματς για την είσοδο στους ομίλους του Champions League – κι όχι στον σημερινό αγώνα για το ελληνικό πρωτάθλημα.

Αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν, όμως αποδείχθηκαν αναποτελεσματικές στην τελική προσπάθεια. Ο Βόλος είχε ένα πολύ καλό διάστημα στο πρώτο ημίχρονο, όταν πίεσε έντονα τον ΠΑΟΚ, περιορίζοντάς τον στο μισό γήπεδο και σε παθητικό ρόλο.

Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους στο δεύτερο ημίχρονο και είχαν (από το 50΄ μέχρι το 65΄) τρεις καλές ευκαιρίες με πρωταγωνιστές τους Περέιρα, Πέλκα και Τσόλακ.

Μάλιστα, εξαπέλυσαν σφοδρή επίθεση στα τελευταία λεπτά, επιχειρώντας να πάρουν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Σημειώνεται ότι στο 32΄ ο Τσόλακ κέρδισε πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, αλλά ο διαιτητής το ακύρωσε έπειτα από έλεγχο VAR, επειδή προηγήθηκε οφσάιντ.

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης, Τέκιο, Κολόμπο, Σάντσες, Φερράρι, Ριένστρα, Τσοκάνης, Περέα (50΄ Γκουαροτσένα), Μαρτίνες (58΄ Μπαρτόλο), Μπαριέντος (86΄ Κιάκος), Δουβίκας.

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερφέιρα): Ζίβκοβιτς, Κρέσπο, Ίνγκασον, Μιχάι, Νινούα, Εσίτι (63΄ Ελ Καντουρί), Ουαγκέ (73΄ Κούτσιας), Περέιρα (64΄ Γιαννούλης), Πέλκας (56΄ Ζίβκοβιτς), Βρακάς (56΄ Τζόλης) , Τσόλακ.

Ούτε τώρα νίκη για τον Παναθηναϊκό
Στις καθυστερήσεις χάθηκε το τρίποντο για τον Παναθηναϊκό στο ματς του ΟΑΚΑ κόντρα στον Βόλο, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Super League.
Στο ΟΑΚΑ απόψε το πρώτο μεγάλο ματς της σεζόν
Το βραδινό ντέρμπι της ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ στο Ολυμπιακό στάδιο αποτελεί το σημαντικότερο παιχνίδι της σημερινής αγωνιστικής δράσης στη Super League, ενώ ξεχωριστό ενδιαφέρον παρουσιάζουν και τα άλλα δύο ματς.
Δυνατά τεστ για τους «μεγάλους» στο σημερινό πρόγραμμα της Super League
Σήμερα είναι το κυρίως πιάτο της 4ης αγωνιστικής της Super League με τους Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Παναθηναϊκό να έρχονται αντιμέτωποι με δυνατά τεστ εντός και εκτός έδρας.
Ανοιξε θέματα ο Βόλος, αλλά προέχει η «υπόθεση Κράσνονταρ»
Ο «δικέφαλος του Βορρά» σπατάλησε ένα ολόκληρο ημίχρονο και στο δεύτερο μέρος, με μαζική είσοδο βασικών παικτών προσπάθησε να πάρει το τρίποντο, χωρίς όμως να αλλάξει ουσιαστικά η εικόνα του.