Ασταμάτητος ο ΠΑΟΚ, ξανά δεύτερος ο Ατρόμητος

Η φάση που έκρινε τον αγώνα της Τούμπας έγινε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου

Νίκη με ανατροπή πέτυχε στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ, συνεχίζοντας την ξέφρενη πορεία του προς τον φετινό τίτλο στη Super League. Σε άλλο ματς, ο Ατρόμητος νίκησε τον Άρη και επέστρεψε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-1 της ΑΕΛ, παρότι η ομάδα της Λάρισας προηγήθηκε στο σκορ με τον Νούνιτς στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης. Το τέρμα της ΑΕΛ ήρθε κόντρα στη ροή του ματς, καθώς ο «δικέφαλος» είχε κατασκηνώσει στην εστία των «φιλοξενουμένων», όμως το γκολ δεν ερχόταν.

Η φάση που έκρινε τον αγώνα έγινε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Καρανίκας ανέτρεψε τον Πρίγιοβιτς μέσα στη μεγάλη περιοχή της ΑΕΛ. Ο «θύτης» αποβλήθηκε το ματς ενώ το «θύμα» έφερε το ματς στα ίσα.

Έχοντας την αριθμητική υπεροχή για ένα ολόκληρο ημίχρονο, ήταν θέμα χρόνου για τον ΠΑΟΚ να πετύχει ακόμα ένα τέρμα απέναντι στην ταμπουρωμένη στα καρέ της Λάρισα, η οποία επεδίωκε να κρατήσει το ισόπαλο αποτέλεσμα μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Τη λύση για τους γηπεδούχους έδωσε ο Άκπομ στο 69ο λεπτό και -ουσιαστικά- η... παράσταση έλαβε τέλος.

Χάρη στο νέο τρίποντο ο ΠΑΟΚ ανέβηκε στους 35 βαθμούς κι έχει πλέον 7 πόντους διαφορά από τον δεύτερο στη βαθμολογία, δείχνοντας ικανός να κατακτήσει το φετινό πρωτάθλημα.

ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, ο Ατρόμητος επικράτησε με 4-2 του Άρη, σε ένα ματς που τα 4 στα 6 τέρματα μπήκαν στα τελευταία λεπτά.

Για τους γηπεδούχους (που ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 ώς το 89ο λεπτό) σκόραραν οι Σάκιτς (16΄), Κουλούρης (59΄ και 1ο λεπτό των καθυστερήσεων) και Ενσικουλού (4ο λεπτό των καθυστερήσεων).

Τα δύο τέρματα των ηττημένων σημείωσαν οι Κωνσταντινίδης (στο 89΄) και Διαμαντόπουλος( στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων).

Χάρη στη νίκη του αυτή ο Ατρόμητος αναρριχήθηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενος την ισοπαλία του Ολυμπιακού στην Ξάνθη.

Χωρίς απώλειες συνέχισαν ΠΑΟΚ και Άρης
Δεύτερη νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές πέτυχαν οι δύο ομάδες της Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ και Άρης, κόντρα σε Πανιώνιο και Λάρισα αντίστοιχα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της Super League.
Ευκαιρία για «κόντρες» στη σύσκεψη για το VAR
Ο Ολυμπιακός έκανε επίθεση σε βάρος ΕΠΟ, ΚΕΔ και προσωπικά του Περέιρα..., ο ΠΑΟΚ ασχολήθηκε με τη λειτουργία του VAR στο Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης..., η NOVA έβγαλε αντίδραση για την κριτική στην τεχνική...
ΠΑΟΚ
Ατρόμητος ο... ΠΑΟΚ
Αήττητος, ασταμάτητος και ακάθεκτος για την κατάκτηση του φετινού τίτλου στο πρωτάθλημα της Super League συνεχίζει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε με 3-0 του Ατρόμητου στην Τούμπα, σε ματς για την 24η αγωνιστική.