5°C 5.0°C / 5.0°C
    94%

Δυνατές οι μονομαχίες στο ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης

Πρώτη ήττα για Άρη, κορυφή για Ατρόμητο

Η ομάδα του Περιστερίου επιβλήθηκε της Λάρισας και ανέβηκε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. «Παρθενική» ήττα για τον Άρη στο πρωτάθλημα από τον ΠΑΣ Γιάννινα. Πρώτο τρίποντο για τον Αστέρας Τρίπολης στη Super League, κόντρα στον Απόλλωνα.

Αναλυτικότερα:

Στο Περιστέρι, ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος από τον αντίπαλό του και δεν δυσκολεύθηκε ιδιαίτερα να πάρει τη νίκη με 2-0 κόντρα στην ΑΕΛ, που τον έφερε στους 10 βαθμούς σε 4 τέσσερα ματς στη Super League. Αντίθετα η ΑΕΛ παρέμεινε στους 3 βαθμούς και στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Μπρούνο άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό, ενώ κέρδισε και την αποβολή του Χούμπτσεβ (με δεύτερη κίτρινη κάρτα) στο 70ο λεπτό, αλλάζοντας πλήρως την ισορροπία του ματς υπέρ των γηπεδούχων. Το κερασάκι για τον Ατρόμητο έβαλε ο Ουγκράι στο 85ο λεπτό.

Στα Γιάννενα, ο τοπικός ΠΑΣ δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες αλλά τελικά εκμεταλλεύθηκε ένα αυτογκόλ του Δεληζήση στο 65' για να πάρει τη νίκη με 1-0 κόντρα στον φιλόδοξο και νεοφώτιστο Άρη. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα και ταυτόχρονα το πρώτο τέρμα που δέχονται οι «κίτρινοι» στη φετινή επιστροφή τους στη μεγάλη κατηγορία.

Το τελευταίο μισάωρο του παιχνιδιού, ο Άρης προσπάθησε να αντιδράσεις, όμως ο ΠΑΣ δεν άφησε πολλά περιθώρια κι έτσι τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τελικό σφύριγμα. Έτσι ο Άρης έπεσε από την κορυφή, καθώς με τους 9 βαθμούς που έχει βρίσκεται πλέον στη δεύτερη θέση.

Δείτε ΕΔΩ το γκολ και τις καλύτερες στιγμές του ματς ΠΑΣ Γιάννινα - Άρης.

Τέλος, ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος είχε ένα ιδιαίτερα βαρύ πρόγραμμα τις πρώτες τρεις αγωνιστικές (κόντρα σε ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Ολυμπιακό) γεύτηκε τη χαρά της νίκης κόντρα στον Απόλλωνα, επικρατώντας με 2-0.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύθηκαν το εντυπωσιακό τους ξεκίνημα και κατάφεραν μέσα στο πρώτο δεκάλεπτο να σημειώσουν δύο τέρματα, με Κυριακόπουλο (στο 4ο λεπτό) και Μανιά (στο 10ο λεπτό).

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές του ματς Αστέρας - Απόλλων.

Google News
Βαθιά «ανάσα» για τον Ατρόμητο
Το γρήγορο γκολ του Ατρομήτου μόλις στο πρώτο λεπτό καθόρισε σε μεγάλο βαθμό την έκβαση του παιχνιδιού απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.
Με 2-0 υπερίσχυσε του Αστέρα Τρίπολης ο Ατρόμητος
Κυρίαρχος αναδείχθηκε ο Ατρόμητος στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης, εξασφαλίζοντας το πολυπόθητο «τρίποντο» στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League.
Οριστικά στην εξάδα ο Άρης, βυθίστηκε περαιτέρω ο Πανιώνιος
Ξεκαθαρίζουν σιγά-σιγά τα πράγματα τόσο για τις θέσεις που οδηγούν στην πρώτη εξάδα, όσο και στην ουρά του πρωταθλήματος για τη Super League 1.
Ακόμα πιο ψηλά ο Άρης που νίκησε δύσκολα τον Αστέρα
Ένα τρίποντο που τον ανέβασε στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ήταν το κέρδος για τον γηπεδούχο Άρη, ο οποίος επικράτησε με σκορ 2-1 του Αστέρα Τρίπολης.