24°C 24.5°C / 24.5°C
    53%

Ποδόσφαιρο

Κυπελλούχος ο Παναθηναϊκός σε έναν επεισοδιακό τελικό

Σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από θλιβερά επεισόδια πριν την έναρξη του αγώνα στις κερκίδες μεταξύ οπαδών και αστυνομίας ο Παναθηναϊκός ήταν ο...
Τελικός Κυπέλλου: Διακοπή εξαιτίας τραυματισμού του Αϊτόρ από πέτρα
Ο τελικός Κυπέλλου μεταξύ Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ διακόπηκε στο 35ο λεπτό, ένα μόλις λεπτό μετά το πρώτο γκολ του αγώνα από τον Αϊτόρ, διαμορφώνοντας το σκορ σε 1-0.
«Πράσινη» δίψα για επιστροφή στις κούπες
Οκτώ χρόνια δίχως τίτλο είναι πάρα πολλά για έναν σύλλογο όπως ο Παναθηναϊκός. Φυσικό κι επόμενο είναι άπαντες να αδημονούν, η προσδοκία και το πάθος να είναι στο μάξιμουμ.
Οι κλήσεις του Πογέτ για τους αγώνες στο Nations League
Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ετοιμάζεται για τα παιχνίδια του Nations League και ο τεχνικός της ομάδας. Γκουστάβο Πογέτ, ανακοίνωσε τις πρώτες του κλήσεις για επίσημα παιχνίδια.
Δεν τελείωσε η σεζόν για τη Super League!
Με ψήφους 7-6, σε αντίθεση με την επικύρωση του τελικού πίνακα των play offs, παραμένει σε εκκρεμότητα το κάτω μισό της βαθμολογίας και μαζί και τα μπαράζ Λαμία-Βέροια.
Ολα έδειχναν λύση
Χρυσή τιμή προκειμένου να υπογραφεί η σύμβαση χρήσης του Ολυμπιακού Σταδίου μεταξύ ΕΠΟ και υφυπουργείου Αθλητισμού για να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα με τον τελικό Κυπέλλου.
Οι γρίφοι στο πλάνο του Λουτσέσκου
Ο Ρουμάνος τεχνικός και το τιμ του έχουν την τύχη να δουλεύουν με όλους τους παίκτες κι αυτό δημιουργεί έντονο προβληματισμό για συγκεκριμένες θέσεις.
Πανέτοιμος ο Ιωαννίδης για τον τελικό
Ο Φώτης Ιωαννίδης προπονήθηκε σε φουλ ρυθμούς για δεύτερη ημέρα και δηλώνει οριστικά «παρών» στα πλάνα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς για τον τελικό του Κυπέλλου.
Μεθυσμένη πολιτεία!
Xιλιάδες άτομα κατέκλυσαν το ιστορικό κέντρο της πόλης για να υποδεχθούν τους παίκτες της Αϊντραχτ, που επικράτησαν της Ρέιντζερς στον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ με 5-4 στα πέναλτι.
Παραμονή με ανατροπή για Εβερτον
Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ εμφανίστηκε μεταμορφωμένη και με γκολ των Κιν, Ριτσάρλισον και Κάλβερτ-Λιούιν έκανε την ανατροπή και με 3-2 παρέμεινε στην Πρέμιερ Λιγκ.
Προβάδισμα το Αμβούργο
Το Αμβούργο μετά από τρεις συνεχόμενες αποτυχημένες προσπάθειες έχει την ευκαιρία φέτος να ανέβει στην Μπουντεσλίγκα.