Αστέρας Τρίπολης

Σαφές προβάδισμα Άρη και Βόλου για τους «8» του Κυπέλλου
Με ένα καθαρό σκορ (2-0) επικράτησαν τόσο ο Άρης όσο και Βόλος των αντιπάλων τους, στο πλαίσιο των πρώτων αγώνων για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.
Μπαράλες λαμπρός τον οδηγεί
Με πρωταγωνιστή τον Μπαράλες που δημιούργησε και τα δύο γκολ ο Αστέρας επικράτησε του Παναιτωλικού με 2-0 και συνεχίζει την ανοδική του πορεία.
Νίκες για Αστέρα και Απόλλωνα στη Super League
Τη θέση τους στον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος βελτίωσαν ο Αστέρας Τρίπολης και ο Απόλλων Σμύρνης, μετά τους αγώνες που έγιναν το Σάββατο στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής.
Εύκολο βράδυ για τον Ολυμπιακό στην Τρίπολη
Την αήττητη πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα συνέχισε ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός, επικρατώντας με 4-0 στην Τρίπολη του τοπικού Αστέρα, σε ματς για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος στη Super League.
Ορθιος με Περέα ο Βόλος στο 90+4’
Ο Χουάν Χοσέ Περέα άνοιξε λογαριασμό στον Βόλο και κράτησε όρθια την ομάδα του στην Τρίπολη απέναντι στον Αστέρα, διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων!