Ρεκόρ νικών για τον ασταμάτητο Ολυμπιακό

Ολυμπιακός EUROKINISSI

Με τη νέα νίκη του κόντρα στον Λεβαδειακό (τελικό σκορ: 3-1), ο Ολυμπιακός πέτυχε το «17 στα 17» στο πρωτάθλημα της Super League, σπάζοντας το ρεκόρ συνεχόμενων νικών που είχε πετύχει η ομάδα του Τροντ Σόλιντ την περίοδο 2005-2006.

Στο σημερινό παιχνίδι που έγινε στο «Γ. Καραϊσκάκης», ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός, καθώς δημιουργούσε συνεχώς ευκαιρίες για να παραβιάσει την εστία των φιλοξενουμένων.

Οι «ερυθρόλευκοι»  κατάφεραν να «καθαρίσουν» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, καθώς το υπέρ τους 2-0 (με τέρματα των Ιντέγε στο 16ο λεπτό και Πάρντο στο 42ο) ουσιαστικά δεν άφηνε περιθώρια στον Λεβαδειακό να διεκδικήσει κάτι καλύτερο στην επανάληψη.

Το τρίτο τέρμα των γηπεδούχων σημείωσε ο Ντομίνγκες (στο 56ο λεπτό), ενώ ο Λεβαδειακός μείωσε με τον Μπεν προς το τέλος της αναμέτρησης (στο 88΄).

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης

Σημειώνεται πως ο Ολυμπιακός βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας 51 βαθμούς, τη στιγμή που η δεύτερη ΑΕΚ ακολουθεί με μόλις... 33 βαθμούς.

Από την άλλη πλευρά, η σημερινή, ήταν η πρώτη ήττα για την ομάδα της Βοιωτίας ύστερα από τέσσερα παιχνίδια - και έτσι ο Λεβαδειακός παρέμεινε στην 7η θέση με 22 βαθμούς.

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Ντα Κόστα, Σιόβας, Μαζουακού, Καμπιάσο (74' Μανιάτης), Μιλιβόγεβιτς, Ντομίνγκες (71' Κολοβός), Πάρντο (82' Σεμπά), Ντουρμάζ, Ιντέγε

Λεβαδειακός: Βερέμκο, Μουλόπουλος (46' Παππάς), Γιάχιτς, Τριποτσέρης, Μεντί, Μαχαίρας, Στάθης, Μίνγκας, Τσουρίκοφ (46' Μερεμπασβίλι), Μπεν, Ντομοφτσίσκι (70' Καψάσκης)

Το efsyn.gr θεωρεί αυτονόητο ότι οι αναγνώστες του έχουν το δικαίωμα του σχολιασμού και της ελεύθερης έκφρασης, δεν δημοσιεύει όμως σχόλια υβριστικού, προσβλητικού ή σεξιστικού περιεχομένου.
Έτσι, επιφυλάσσεται του δικαιώματός του να μην δημοσιεύει ανάλογα σχόλια.
Τα ενυπόγραφα άρθρα εκφράζουν το συντάκτη τους και δε συμπίπτουν κατ' ανάγκην με την άποψη της εφημερίδας.